Brand bij boerderij aan Hamsterweg in Bellingwolde snel onder controle
Bellingwolde – Zondagavond is brand uitgebroken bij een boerderij aan de Hamsterweg in Bellingwolde. De melding kwam rond 19.10 uur binnen, waarna werd opgeschaald naar middelbrand. Extra blusvoertuigen en een hoogwerker werden ingezet.
De brand woedde bij de schoorsteen op het dak van het woonhuis. De brandweer zette de hoogwerker in om het vuur van buitenaf te bestrijden en voerde tegelijkertijd een binnenaanval uit op de bovenverdieping om uitbreiding te voorkomen. Daarbij werd gebruikgemaakt van een warmtebeeldcamera.
Volgens Brandweer Groningen was de inzet snel en effectief. “Er was sprake van brand bij de schoorsteen op het dak van het woonhuis. Met inzet van de hoogwerker hebben we de brand van buitenaf bestreden, terwijl collega’s binnen een aanval uitvoerden om verdere uitbreiding te voorkomen.”
Dankzij het snelle optreden bleef de boerderij behouden. Wel is er schade ontstaan aan de dakconstructie van het woonhuis. Rond 20.02 uur werd het sein brand meester gegeven. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. De bewoners worden bij de schadeafhandeling ondersteund door Stichting Salvage.
Bij de inzet waren brandweerkorpsen uit Bellingwolde, Bad Nieuweschans en Winschoten betrokken.


















































































